Urfalilardan Vana Çigkofteli Destek

0

Öğle saatlerinde Şanlıurfa Belediye binası önüne çiğ köfte malzemelerini taşıyarak günlerini kutlamaya başlayan Dernek üyeleri, daha sonra isot malzemesi, kıyma ve yeşilliği de bulgurla karıştırarak çiğ köfte yoğurdu. Bir Dürmük Çiğköfte Ye, Van’daki Kardeşlerimize Soba Ol” kampanyası için Urfalılardan destek isteyen Dernek yöneticileri yaklaşık 500 kişiye çiğköfte dağıttı.

Bu sırada Atatürk Bulvarından geçen vatandaşlar engellilerin Van’daki depremzedelere odun ve soba olmak için yoğurduğu çiğ köfteden satın aldı. Vatandaşlar sobanın odun kovasından yapılan kumbaraya bağışta bulundu. Depremzedeler için engelliler iki gün çiğ köfte yoğurup dağıtacak. Günde 4 saat çiğ köfte dağıtımında toplanan paralar depremzedelere odun ve soba olacak.

Şanlıurfa Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon Derneği Başkanı Bedih Satoğlu: Van halkımıza destek olmak için ‘Bir Dürmük Çiğ Köfte Ye, Van’daki Kardeşlerimizin Yakmış olduğu sobalara odun ol. Sözü ile yola çıkarak Şanlıurfalılara çiğ köfte ikramında bulunuyoruz. Halkımızın desteğini bekliyoruz.2 gün sürecek. Günde 4 saat çiğ köfte dağıtacağız. Halkımızın da gönlünden geçeni kumbaramıza atmalarını istiyoruz.’’ dedi

|

Yoruma kapalı.

cigkofte24.com - bir, Kobi Vadisi projesidir.
Araç çubuğuna atla