Çigköfte Yoğururken Hijyene Dikkat

0

Şanlıurfa’da bir çok vatandaş sağlık açısından, Çiğköfte yoğururken, hijyen kurallarına dikkat etmeye başladı.

Türkiye’nin vazgeçilmez damak zevki arasına giren, Şanlıurfa’nın yöresel yemeklerinden Çiğköfte artık evlerde bile sağlık ve hijyen konularına dikkat edilerek yoğruluyor.

Özellikle çiğ malzeme kullanılarak yapılan çiğköfte de son dönemde Türkiye genelinde salgın haline gelen kişiden kişiye tokalaşma, el sıkışma gibi temasla geçen hastalıkların öüne geçmek için, Şanlıurfa’lılar artık son dönemde çiğköfteyi evde yoğururken bile hijyene dikkat etmek için eldivenle çiğköfteyi yoğurmaya başladı.

Konu ile ilgi Urfa Haber’in ulaştığı bazı sağlık uzmanlarıda evlerde dahi bu tür yemekler hazırlanırken hijyene dikkat edilmesinin hem kendimiz hemde halk sağlığı açısından çok önemli olduğunun altını çizdiler. Çiğköftenin eldivenle yoğrulmasının yerinde ve sağlıklı olacağını beyan ettiler.

Çiğköfteyi eldivenlle yoğuran vatandaşlar ise ” Herşey insan sağlığı, sağlığımız için. Çiğköfte böylede çok güzel yoğruluyor. Hem hijyenik hemde kimsenin aklında soru işaretlerine mahal vermeden, Mükemmel tadını ve kıvamını alıyor. Her kese bu şekilde çiğköfteyi yoğrumayı tavsiye ediyoruz” dediler.

|

Yoruma kapalı.

cigkofte24.com - bir, Kobi Vadisi projesidir.
Araç çubuğuna atla