Çiğköfte Out Kahvecilerin

0

Türkiyede girişimciliğin gittiği yönü göstermede önemli rolü olan franchising talepleri, son yıllarda ilginin çiğ köftenin yerine kahveye yöneldiğini ortaya koydu. İstanbul’da düzenlenen franchising fuarına katılan firmalar binlerce yeni bayilik için görüşürken, girişimciler de en az riskli alanı seçmeye çalıştı.
GİRİŞİMCİLER, bu yıl 10’uncusu düzenlenen Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı’na marka bilinirliği belli bir noktaya gelmiş firmalardan en karlı olanı seçmek için akın etti. 300’e yakın firmanın bayi aradığı organizasyona katılımın yaklaşık 20 bin yerli ve yabancı girişimciyi bulması bekleniyor. Hürriyet, fuarın ilk günü 50 önemli firma temcilcisi ile bire bir görüştü. Çıkan sonuç ise 2013 sonuna kadar 2 bin 500 yeni bayiye ulaşma hedefi oldu. Katılımcı diğer firmaları da eklediğimizde bu sayının iki katına ulaşması muhtemel.
Bu yıl fuarda özellikle kahve zincirleri ve yöresel tatların bayilik verme konusunda istekli oldukları görülüyor. İstanbul’da adım başı görmeye başladığımız kahve zincirlerine artık Anadolu’dan da büyük talep olduğu gözlemleniyor. Kahve zinciri sahipleri de başta Antalya olmak üzere güneydeki illerin bu konuda başı çektiğinde hem fikir. Yöresel tatlar tarafında ise Kayseri mutfağı ile kebap çeşitleri sunan şirketlerin ağırlığı hissediliyor. En dikkat çeken yöresel tat ise Gaziantep usulü çeşitli dolmalar yapıp küçük standlarda satışa sunan ‘Dolmacı’ markası.

|

Yoruma kapalı.

cigkofte24.com - bir, Kobi Vadisi projesidir.
Araç çubuğuna atla