Çiğköfte Ekmek Kapısı Oldu

0

Mersinde son yıllarda büyük rağbet gören çiğköfte ekmek kapısı olmaya devam ediyor. Tarihi itibari ile Hz. İbrahime dayandırılan Urfalıların meşhur yiyeceği Çiğköfte iç piyasada ekmek kapısı olmaya devam ediyor.

Urfalılar tarafından geçmişi Hz. İbrahime dayandırılan çiğköfte son yıllarda iç piyasa da hızla gelişerek birçok kişiye ekmek kapısı oluyor.

Mersin Şehirler Arası Otobüs Terminalinde seyyar olarak çiğköfte satan Emrah Usta, “Bundan üç yıl önce işsizdim. Okuduğum bir gazetenin reklam bölümünde çiğ köfte reklamını gördüm. Bayilikler vereceğini söylüyordu. Bende çiğköfte üreten firmayı aradım kendileri ile çalışmak istediğimi söyledim ve teklifimi kabul ettiler. Yaklaşık 3 yıl o firmadan çiğköfte aldım, ulaşım zorluğundan dolayı çiğköfteyi kendim yapmaya başladım. Şimdi ise kendim evde hijyenik ortamda yapıyorum” dedi.

Çiğköfteyi yoğurduktan sonra belli bir süre buzdolabında kalması gerektiğini vurgulayan Emrah Usta şöyle devam etti; ” Piyasada, çiğköfte çeşitleri mevcuttur. Ben ise cevizlisini yapıp satmaktayım. Çiğköftemizi müşteriler çok beğeniyorlar. Yaklaşık üç yıldır evimin ekmek kapısıdır. Çoluk çocuğumu buradan kazandığım para ile geçindiriyorum.”

1,5 TL olan çiğköfte dürümü Mersin’in şehir merkezinde açılan bir çok dükkanda da satılmaktadır. Tantunisi ile bilinen Mersin’de son yıllarda büyük rağbet görüyor.

|

Yoruma kapalı.

cigkofte24.com - bir, Kobi Vadisi projesidir.
Araç çubuğuna atla