Bayilik veren firmalar

0

Artık günümüzde birçok birey çalışmak yerine kendine ait bir iş yeri açmak istiyor. Kendine ait biraz da yatırımı varsa kendi bütçesine uygun yapabileceği birçok iş dalına rahatlıkla ulaşabiliyor.

Kimisi oto servis kimisi çiğ köfte dükkanı kimisi giyim mağazası.

Ama sizlerin de dikkatini çeken bir durum varsa örneğin bundan 10 sene önceye kıyasla yapılan yatırımlar artık normal bir işletmeden ziyade bayilik veya franchising çalışma modelleri ile daha çok revaçta oluyor. Elbette bu yatırımcılar için iyi bir durum sebebi ise bayilik veya franchising isim hakkı veren firmalar yatırım bütçelerini en aza düşürüyorlar, Ülkemizin en ucra noktalarına kadar ulaşmaya çalışıyorlar. Elbette yeni nesil girişimci de parlak fikirlere ve gelişen teknolojiye ayak uydurmakla beraber oldukça güzel iş birlikleri doğabiliyor.

Sizinde takdir edeceğiniz gibi 2000 yıllarda büyük bir furya ile başlayan çiğ köfte bayilik sistemleri günümüzde hiçbir gerileme olmadan tam aksine ciddi yatırım almaya devam ederek hızlı bir şekilde büyüyüp büyük bir endüstri olmayı başardı.

Helal belgeleri, televizyon reklamları, indirim günleri vs.. derken dışarıya çıktığınızda neredeyse 10 işletmeden 1-2’si çiğ köfte dükkanı. Elbette bu durum çiğ köfte sektörünün ilerlemesi için oldukça büyük bir patlama oldu ama ne yazık ki diğer gıda sektörleri için zarar vermiş olduğu bir gerçek.

Bundan 10 yıl önce birçok kişi ağırlıklı olarak bu tip atıştırmalık yemeklerde: dürümcüler, kokoreçciler, dönercileri tercih ederken çiğ köfte bayilik sisteminin patlamasıyla hemen herkes atıştırmalık hatta öğün doyumlarında çiğ köfte bayilerine akın etmeye başladı. Eve servis çiğ köfte hizmeti de cabası 🙂

Büyük bir endüstri demişken gerçekten lafta değil, cigkofte24.com sitesinde bile kayıtlı neredeyse yaklaşık 30’dan fazla çiğ köfte firması mevcut.

Bu firmaların kendi imalathaneleri, mutfakları, depoları, yönetim ağları, personelleri… derken bizim tahminimizle (bayi ağını saymadan) yaklaşık 10.000 kişilik bir istihdam mevcut.

Türkiye genelindeki toplam çiğ köfte bayilerini de bırakın saymayı tahmin bile ederseniz yaklaşık bizim öngörümüzle bu sektörde 50.000 kişi istihdam ediliyor dersek pekte yanılmış olmayız.

Peki size göre Çiğ köfte sektörüne yatırım yapılır mı?

Bize sorarsanız hiç şüphesiz hemen yatırım yapılabilir.

Nedenleri ise:

  • Düşük yatırım bedeli
  • Küçük işletmeler
  • Düşük personel sayısı
  • Ürün hemen satışa hazır bir şekilde ayağınıza kadar geliyor
  • Müşteri hazır
  • Masraf neredeyse yok
  • İşletme giderleri oldukça cazip

daha bunun gibi birçok neden…

Peki Türkiye genelinde hatta namı dünya’ya yayılan bir çok marka varken siz hangi firmayla anlaşacaksınız, veya hangi şartlar size uyuyor, bayilik veren firma neler istiyor?

Gibi sorulara cevap alabilmeniz için elbette sağlıklı bir araştırma yapmanız gerekiyor.

Bu bağlamda sizler için Kobi Vadisi Bayilik, Franchising portalını öneriyoruz.

Çiğ köfte sektörüne yatırım yapmadan önce sağlıklı bir şekilde araştırma yapıp istediğiniz firmaları karşılaştırıp, yatırım kriterleri hakkında detaylı bilgi alabileceğiniz ve anında ilgili firmaya bayilik başvurusu yapabileceğiniz kobivadisi.com size en büyük desteği sağlayacaktır.

Çiğ Köfte bayiliği veren firmalar‘a göz atmak için linki tıkladıktan sonra birçok bayilik veren firmaya ulaşabilirsiniz.

|

Yoruma kapalı.

cigkofte24.com - bir, Kobi Vadisi projesidir.
Araç çubuğuna atla