Çiğ Köfteciler Rehberi
Reklam
Çiğ Köfte 24 » Şehir » Istanbul Anadolu » Bostancı » Komagene Bostancı
Çiğ Köfte Firması

Komagene Bostancı

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Loading...
Komageneyi bir dünya markası yapmak, tüm dünyaya Komagene ürünlerini tattırarak sevdirmektir.

Ürün ve servis hizmetinde müşterilerimizin talep ve beklentilerini karşılarken, hijyen ve kalitenin sürekliliğini sağlamak ve geliştirmektir. Hedefimiz, ürün ve sistem kalitesi içerisinde mükemmele ulaşmak için tedarikçilerimiz ve tüm çalışanlarımızla beraber en üst performansı sergileyerek vizyonumuza ulaşma yolunda çalışmaktır.

KOMMAGENE Krallığı bugün ki Adıyaman bölgesinde, Persler ve Romalılar arasında, dönemim 2 süper gücü ile barış içinde yaşamış bir devlettir. Uygarlık tarihinde 300 yıl boyunca savaşmadan varlığını sürdüren başka bir devlet yoktur. KOMMAGENE barışın, diplomasinin ve uygarlığın sembolüdür. Yaklaşık 2 bin yıl öncesine kadar bu bölgede hüküm sürmüştür. Bugün o medeniyetten kalan eserler dünyanın 8. Harikası kabul edilmektedir. Yine aynı bölgede, bugün Peygamberler diyarı olarak da adlandırılan Urfa yöresinde Hz İbrahim’in ateşe atıldığı rivayet edilmektedir. Bu olay Kommagene Uygarlığından yaklaşık 2 bin yıl önce, yani günümüzden 4 bin yıl önce gerçekleştiği varsayılmaktadır. Geleneksel Anadolu mutfağının vazgeçilmezlerinden olan çiğ köftenin tarihi de bu bölgeye dayanmaktadır.

Çiğ köfte'nin doğuşu ile ilgili olarak, günümüze kadar farklı hikayeler ulaşmıştır. Bunların hepsi Hazreti İbrahim Peygamber zamanında yaşanmıştır. Dönemin Nemrut’ u Hazreti İbrahim’in büyük bir ateşte yakılmasını emreder. Bu amaçla Komagene’ deki bütün odunları toplatmış, halkın da ateş yakması yasaklamış. Hikayeye göre bir avcı avladığı ceylanı eve getirir. Hanımına yemek hazırlamasını söyler. Kadın odun bulup ateş yakamaz. Çünkü bütün odunlar Nemrut tarafından toplatılmıştır. Ceylan’ın but tarafından etini ayırır. Onu bir taşla iyice ezer. Yani kıyma kıvamına getirir. Sonra eti bulgur, biber ve tuzla karıştırarak yoğurur. Böylece tadına doyum olmayan o leziz çiğ köfte meydana gelir. Geleneksel lezzetleri, kendi kültürümüzle ve tarih mirasımızı da yaşatma adına, ürettiğimiz ürünlere Komagene adını verdik.
Devamını oku..
Çiğköfte Paket Servis

0216 366 69 99

» SATTIĞI ÜRÜNLER
Çiğköfte Kilo Çiğköfte Dürüm İçli Köfte Bardak Mısır Midye Dolma Kadayıf Dolması Şalgam Suyu Dondurma
» İLETİŞİM BİLGİLERİ
Bulunduğu İlçe : İstanbul Anadolu » Bostancı
Dağıtım Bölgeleri : ,
Adres : Emin Ali Paşa Caddesi No: 3 Bostancı İstanbul
Telefon : 0216 366 69 99
E-mail : info@komagene.com
Web : http://www.komagene.com/
» HARİTA KROKİ
Bu firmanın bilgileri hatalı ise bize bildirin.
» FİRMA HAKKINDA YORUMLAR
Bu firma hakkında henüz yorum yazılmamış.
» FİRMA HAKKINDA YORUM YAZIN

Yorum yazmak için üye olmalı veya üye girişi yapmalısınız.

Çiğköfteci Açma
Çiğköfte Tarifleri
Çiğköfte24 Bannerını Sitenize Ekleyin!
Çiğ köfte Rehberi - Çiğköfte24
Yukarıdaki kod ile banneri sitenize ekleyin, firmanız Çiğköfte24.com sayfalarında üst sıralarda gösterilsin. Banneri ekleyince bize bildirin.
+ Çiğköfte24 Bannerını Sitesine Ekleyen Firmalar
 Copyright © 2012 Cigkofte24.com
Türkiye Çiğköfte Firma Rehberi
Her Hakkı Saklıdır